Meci de pregatire la Independenta

Meci de pregatire la Independenta

Primul meci de pregatire al echipei noastre dupa reunirea lotului in vederea startului de sezon 2023-2024 Liga 3 sa disputat sambata 15.07.2023 incepand cu ora 11:00 la Independenta , impotriva echipei  din localitate Venus.

Echipa noastra a testat foarte multi jucatori veniti in probe , mare parte din ei juniori U 18 si U17 cu care speram sa ne completam lotul pentru Liga a 3-a. Echipa noastra tehnica a remarcat o parte din jucatorii veniti la probe si acestia se vor antrena in continuare cu echipa pana la luarea unei decizi finale.

Meciul a fost destul de animat cu foarte multe faze spectauloase la ambele porti. Gazdele au deschis scorul in minutul 6 , dupa o nesincronizare a apararii noastre. Imediat dupa primirea golului echipa noastra a preluat initiativa dominand jocul. In minutul 29 la o faza rapida de atac Novac a egalat cu un sut bine plasat la coltul lung, portarul gazdelor neavand nici o sansa sa respinga mingea. Pana la pauza am mai avut trei faze periculoase cu suturi destul de bune de la distanta, portarul gazdelor avand interventii spectaculoase.

In repriza a 2-a am inceput cu o noua partitura , pentru a oferii cat mai multe minute jucatorilor veniti in probe. repriza a fost echilibrata pana in minutul 65 , dupa care echipa noastra a dominat dar fara sa schimbe tabela de marcaj.  Gazdele au avut doua ocazii periculoase la inceputul reprizei (inclusiv o bara din lovitura libera).

In concluzie a fost un test bun in care am remarcat cativa jucatorii cu potential care seram sa confirme in saptamanile urmatoare .

Leave a comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *